Asociácia súkromných škôl a školských zariadení Slovenska a MILOSH Limited po úspešnom uvedení filmu Dancer o legendárnom svetovom tanečníkovi Sergeiovi Poluninovi v Slovenskom národnom divadle, sa rozhodli priniesť nekomerčné premietanie tohto mimoriadne zaujímavého filmu aj tým školám, ktoré sa na jeho premiére Bratislave nemohli zúčastniť.

Film Dancer (premietaný v angličtine a v ruštine – výpovede jeho rodičov so slovenskými titulkami) je zaujímavým dokumentom o životnej dráhe tohto jedinečného tanečníka a je veľmi príťažlivým a pútavým príbehom pre mladých ľudí, ktorí stoja na rôznych životných križovatkách. Je o vytrvalosti, húževnatosti, strate istoty, ale aj o prešľapoch a znovunájdení svojej životnej cesty. Film odporúčame pre žiakov stredných škôl a 2. stupňa základných škôl.

Po bratislavskom predstavení, na ktorom sa zúčastnil aj Sergei Polunin osobne, sa spolu s producentom Miloshom Harajdom a Saskiou Repčíkovou, prezidentkou Asociácie súkromných škôl a školských zariadení Slovenska dohodli, že jedným premietaním pre školy v Bratislave sa „Projekt Polunin“ určite neskončí a dnes v rámci Projektu Polunin ponúkame účasť na premietaní filmu Dancer.

Séria špeciálnych nekomerčných premietaní životopisného filmu Dancer výhradne pre školy sa začína v PKO v Prešove a exkluzívne bude spojená aj s besedou s Galinou Poluninovou (tlmočenie bude zabezpečené).

“Životná trajektória Sergeja Polunina, ktorý sa do povedomia mladého publika dostal vďaka choreografii k skladbe Take Me to Church má silný motivačný charakter najmä pre mladú generáciu. Verejnú projekciu filmu som chcel venovať môjmu rodnému mestu Prešov ako symbolický dar k jeho 770. výročiu,” uvádza M. Harajda, ktorý Polunina predstavil v SND.

Séria špeciálnych premietaní životopisného filmu Dancer výhradne pre školy sa začína v PKO v Prešove a exkluzívne bude spojená aj s besedou s Galinou Poluninovou (tlmočenie bude zabezpečené).

PKO, Hlavná 50, 080 01 Prešov
pondelok 4. december 2017
začiatok 1. predstavenie: 8.30 h, 2. predstavenie: 11.00 h
Cena vstupenky (žiak/študent/sprevádzajúci pedagóg): 5 € (môžete využiť aj kultúrne poukazy)